Slágermúzeum: Zalatnay Saroltát köszöntjük születésnapján.

Megszületett Zalatnay Sarolta énekesnő (Nem vagyok én apáca).
Táncdalfesztivál 1967 Zalatnay Sarolta.jpg

1947. december 14-én született Budapesten, osztrák-magyar szülők gyermekeként. Születési neve Charlotte Sacher, melyet családja a II. világháborút követően magyarosított. Édesapja mérnök. Édesanyja a Magyar Evangélikus Egyház püspökének titkára. A család egy része (Zalatnay István) nyugdíjazásáig a budapesti Brit Nagykövetség alkalmazásában állt. Sarolta hét évig tanult klasszikus zenét, zongorát, és hangképzést. Szülei operaénekesnek szánták mezzoszoprán hangjával, de egy mandulaműtét következtében ez meghiúsult. A rockzene kerítette hatalmába. 1963-ban tűnt fel először, egy gimnáziumi előadás során találkozott Komár Lászlóval, aki észrevette tehetségét. 1966-ban érettségizett a budapesti Toldy Gimnázium-ban.
1966-ban a Magyar Televízió Táncdalfesztiválján második helyezést ért el a Hol jár az eszem című dallal, majd 1967-ben megnyerte a Nem várok holnapig című számmal, amelyet az Omega együttes kísért. Az 1971-es Táncdalfesztiválon a Fák, virágok, fény című dallal nyert. Kísérte az LGT, Scampolo, Bergendy, Omega, Metro, Generál, a Skorpió együttes is. 1976-ban alapította Postássy Juli és Várszegi Éva bevonásával a Cini és a Tinik nevű formációt. 1984-ben közösen turnézott Komár Lászlóval, majd szólókarrierbe kezdett. Külsejével divatot teremtett, meghatározó egyénisége lett a korabeli tinédzser lányoknak. A magyarországi előadóművészek közül ő hordott először miniszoknyát, combközépig érő csizmát, és a jellegzetes frufrus frizurát.

18 nagylemeze van, kb. 50 kislemeze. Az általa elénekelt közel 500 dal közül jelentek meg például: angolul, spanyolul, olaszul, németül, sőt még oroszul is. 6 mozifilmben szerepelt. 11 könyvet írt, amelyek több mint egy millió példányban fogytak el.

Állatvédőként is tevékenykedik, a MATSZ (Magyar Állatvédelmi és Természetbarát Szövetség) tiszteletbeli elnöke 1995. Még ebben az évben 30 éves jubileumi emlékkoncertet adott. 2001-ben erotikus fotósorozata jelent meg a Playboy magazin magyar kiadásában.
Első férje Révész Sándor 1975, második férje Benedek László 1987. Második férjének lányát, Benedek Nikolettet Zalatnay a sajátjaként neveli. Harmadik férje Márton Csaba, akivel az MSat Televízió számára műsorokat készítettek, vállalkozásuk csődbe ment. Pénzügyi és gazdasági bűncselekmények miatt Zalatnayt a bíróság három évi szabadságvesztésre ítélte 2004-ben, amelyből két évet letöltött. Házasságukat felbontották.

Új nagylemezt, könyvet adott ki 2009-ben. Új klipet készített 2010-ben.

Kustra Gábor üzente 10 éve

Kedves Irénke szívesen tettem.Üdv.Gábor.

A sok szép dal amelyeket énekelt, megmarad nekünk bármit irjanak és mondjanak is róla. Kedves Gábor köszönöm a tartalmas születésnapit köszöntést. Üdvözlettel. Irén