Slágermúzeum: Váradi Hédire emlékezünk születésnapján.

Szeretettel köszöntelek a SLÁGERMÚZEUM közösségi oldalán!

Csatlakozz te is közösségünkhöz és máris hozzáférhetsz és hozzászólhatsz a tartalmakhoz, beszélgethetsz a többiekkel, feltölthetsz, fórumozhatsz, blogolhatsz, stb.

Kis türelmet...

Bejelentkezés

Add meg az e-mail címed, amellyel regisztráltál. Erre a címre megírjuk, hogy hogyan tudsz új jelszót megadni. Ha nem tudod, hogy melyik címedről regisztráltál, írj nekünk: ugyfelszolgalat@network.hu

A jelszavadat elküldtük a megadott email címre.

Újpesten megszületett Váradi Hédi színésznő.
84 éve

Váradi Hédi Alba Regia 1961.jpg
Váradi Hédi az "Alba Régia" című filmben (1961)

Váradi Hédi (Újpest, 1929. szeptember 22. – Budapest, 1987. április 11.) magyar színésznő.

Élete

Szülei az Újpesti Munkásotthonban ismerkedtek meg egymással, sok évvel később ő is ellátogat ide egy-egy előadásra. Két testvére volt, akikkel együtt nézte a műkedvelő szülők színielőadásait, példájuk indította el a gyermeket a színészi pályán.

Rózsahegyi Kálmán színiiskolája után 18 évesen elsőre bejutott a Színház- és Filmművészeti Főiskolára. Az induló osztályban olyan művészekkel került össze, mint Szemes Mari, Psota Irén, Berek Kati, Horváth Teri, Soós Imre, akikkel együtt is élt a Horváth Árpád Színészkollégiumban. Legkedvesebb tanára Gellért Endre volt.

Hosszú ideig volt Bessenyei Ferenc felesége, akitől azonban elvált.

Hosszú, súlyos betegségben hunyt el, nem engedte meg az életmentő műtét elvégzését. Sírja a Fiumei úti temetőben található, apja, Váradi István mellett nyugszik.

Pályája

A Színművészeti Főiskola után, 1952-ben, a Madách Színházban kezdett dolgozni, majd 1964-től haláláig a Nemzeti Színház színésze volt. A Nemzetiben eltöltött 23 éve alatt azonban voltak olyan évadok, amikor nem kapott szerepet. Azokban az években önálló gyermekműsort állított össze, és ezzel valamint előadóestjeivel járta az országot, "haknizott", illetve a Józsefvárosi Színházban vendégként szerepelt.

Átütő egyéniségével, mélyen megragadó játékstílusával drámai és vígjátéki szerepeket is kiválóan interpretált. Főszereplője volt Darvas Iván és Bodrogi Gyula társaságában a József Attila Színházban emlékezetes sikert aratott, Imádok férjhez menni című darabnak. Ebben a darabban ő énekelte először az Engem nem lehet elfelejteni című későbbi nagy slágert.

Országos népszerűségét erősítették szinkron alakításai. Kálmán Györggyel ők kölcsönözték hangjukat a Casablanca főszereplőinek.

Címkék:

Kommentáld!

Ez egy válasz üzenetére.

mégsem

BAGI KATA üzente 6 éve

Én is köszönöm, hogy megemlékeztél róla, a GÖMBÖC c tévéjátékban feledhetetlen volt,...kedves megnyerő hangú színésznő volt, korán elment.

Kustra Gábor üzente 6 éve

Kedves Irénke örömmel tettem,csak azt az egy számot találtam egyenlőre amit Buss Gyulával énekel.Pedig ahogy írtam a megemlékezésben ő énekelte legelőször az "Engem nem lehet elfelejteni"későbbi nagy slágert.Üdvözöllek.Gábor.

Domonkos Vilmosné Irén üzente 6 éve

Váradi Hédi nagyon jó színésznő volt. Kedves egyénisége és nagyon kellemes hangja volt az amire én emlékszem. A régi időkben még sok rádiójáték volt, és azokban hallottam először, később a szinkronhangja volt szép.
Köszönöm kedves Gábor a megemlékezést, igazán méltó rá. Üdvözlettel: Irén

Válasz

Ez történt a közösségben:

Kustra Gábor 8 órája új videót töltött fel:

Kustra Gábor 1 napja új videót töltött fel:

Kustra Gábor 2 napja új videót töltött fel:

Kustra Gábor 3 napja új videót töltött fel:

Kustra Gábor 4 napja új videót töltött fel:

Kustra Gábor 5 napja új videót töltött fel:

Kustra Gábor 1 hete új videót töltött fel:

Szólj hozzá te is!

Impresszum