Slágermúzeum: Száz éve született Tolnay Klári

Száz éve született Tolnay Klári
m.o. - 2014. 07. 16. 8:00:00

Száz éve született Tolnay Klári Századik születésnapján, július 17-én a budapesti RAM Colosseumban emlékeznek a magyar színművészet nagyasszonyára, Tolnay Klárira. A Tolnay Emlékév kiemelkedő eseménye készülődik, melyen Bencze Ilonától Rúzsa Magdin át Voith Ágiig nagyon sokan fellépnek, hogy megidézzék a legendás színésznő alakját. Csütörtökön lenne száz éves Tolnay Klári, megannyi színdarab és film felejthetetlen szereplője, s a centenárium alkalmából az ő emlékének szánták ezt az esztendőt. Tolnay Filmklubok játsszák filmjeit, pódiumbeszélgetéseken, emléknapokon idézik alakításait, személyiségét, dr. Góg Laura könyvet írt róla, az Országos Széchenyi Könyvtár Színháztörténeti Tárában kiállításon mutatják be pályafutását, Tolnay Klára-díjat adtak át, amit az idén Piros Ildikó, Huszti Péter és a Madách Színház kapott, s most itt a csütörtöki emlékgála a RAM Colosseumban. Sokan vállalkoztak emlékidézésre, köztük van Bencze Ilona, Bodrogi Gyula, Csányi Sándor, Für Anikó, Koncz Gábor, Lukács Sándor, Oroszlán Szonja, Rúzsa Magdi, Molnár Piroska, Tóth Enikő, de ott lesz a Hot Jazz Band és az ExperiDance is. A gálát éppen ez utóbbi koreográfusa, Román Sándor rendezi.

Kedves Zsuzsanna a műsort a televízió közvetíti majd decemberben. Ez olvasható a korábbi Tolnay Klári cikkben, melyet lentebb találsz. Üdv Irén

László Zsuzsanna üzente 9 éve

De szívesen megnéztem volna ezt az emlékműsort, nagyon jó lehetett az emlékműsor, ezekkel a neves, remek színészekkel, előadó művészekkel! Tolnai Klári egyike a kedvenceimnek! Megnéztem a képeket videókat, köszönöm Irénke, üdv. Zsuzsa