Slágermúzeum: Plzeòben megszületett Karel Gott cseh énekes. 76 éve

Plzeòben megszületett Karel Gott cseh énekes.

Karel Gott (Plzeň, 1939. július 14.) cseh énekes, szülei sziléziai németek, „Kelet Sinatrája”, „Prága aranyhangja”.

Hatéves korától nem szülővárosában, hanem Prágában élt. Kezdetben villanyszerelőként dolgozott. 1958-tól énekelt prágai kávéházakban. Már fiatalkorában hamar népszerűségre tett szert, majd 1968-ban Ausztriát képviselte az Eurovíziós Dalfesztiválon, ahol tizenharmadik helyezést ért el. (Csehszlovákia nem vett részt a dalfesztiválon.) A legismertebb száma, a Lady Carneval is ebből az évből való. Innentől kedzve Gott népszerűsége folytonosan nőtt: külföldön turnézott, filmekben játszott és díjakat nyert.

1999-ben koncertet adott New Yorkban, a Carnegie Hallban.

Az Arany Csalogány (csehül Zlatý slavík) díjat 1985-ben huszadszorra ítélik oda neki, majd 2011-ben harminchetedszerre [1] vehette át a legjobb férfi énekesnek járó elismerést, amelyet időközben (1996-ban) átneveztek Cseh Csalogány-díjra (csehül Český slavík

Karel Gott 2003. november 8-án, Budapesten lépett fel a Hilton szállodában megrendezésre kerülő mixer-versenyen. Két évvel később, 2005. október 1-jén újra Budapesten lépett fel, a Savoya Parkban, ahol még Demszky Gábor főpolgármesternek is adott autogramot.

A Prágai Konzervatóriumban Karenin tanítványa volt. 1963-tól a prágai Szemafor Színház, 1965-től az Apolló Színház tagja volt. 1967. óta szabadfoglalkozású. Az év popénekesének járó Arany Csalogány Trófeát 19-szer kapta meg, valamint MIDEM- és Belga Arany Antenna Díjas, MIDEM-, Polydor- és Supraphon-aranylemezes érdemes művész.

bajor jozef üzente 8 éve

Kedves Iren, Karel Gott nevet ismeri egesz Evropa. Karel enekelt operettben, operaban minden zenefajban kituno volt es jelenleg is az. Karel Gott hangja megerdemel minden dicseretet. Karel nem csak hangjaval nyerte meg a kozonseg szeretetet, de mint ember is. Velemenyem serint szereny, kisfius, de bator, magabiztos termeszetevel mindenkinel nyitot szivre talalt. Karle a Slagermuzeumclub oldalarol, Magyarorszagrol szuletes napod alkalmabol sok sok boldog evet kivanok.
------
Věk:
75 -- 75 eves, holnap egy evel idosebb lesz
Narození:
14. 7. 1939, Plzeň, Československo -- szuletese datuma es helye.
Znamení:
rak | aktuální horoskop--horoszkop / rak ( magyar valtozatat nem ismerem )
Výška:
172 cm -- magasaga
Karel elkepesztoen nagy odaadasal dolgozik, fellepesek sorozatat abszolvalja ami az egesseget probara teszi. Jelenleg korhazban van preventiv vizgalat miat. Szep felesege naponta melete van aki moderator a TV-ben. Csehek Karelt a neve szerint is Isteni Karelnek nevezik, mint Praga arany hangjat...Kepletesen mondva Karel Gott a pop zeneben hasonlo szerepet tolt be mint Simandy Jozsef az operaban.-Jozef.
--------

Kedves Gyuszi én is tudom, de ezt a jó megemlékezést én szó szerint írtam le az ezenanapon.hu cikkéből és a Wikipédiából - nem akartam változtatni. Köszönöm, hogy megnézted. (Megosztottam egy prágai kedves tagommal a cikket és várom az ő véleményét is.) Üdvözlettel: Irén

Komáromi-Szabó Gyula üzente 8 éve

Született: Plzeň-ben. / Pilzen /