Slágermúzeum: Megszületett Harangozó Teri táncdalénekesnő 73 éve

Megszületett Harangozó Teri táncdalénekesnő (Mindenkinek van egy álma).

A Magyar Televízió kulturális tehetségkutató sorozatának, az 1965-ös Ki mit tud?-nak egyik felfedezettje ünnepel augusztus 8-án. A születési dátuma egyes források szerint 1943, mások szerint 1945. Egy a lényeg: jó egészséget kívánunk neki

1977-ig Harangozó Teri volt az egyetlen női előadó Magyarországon, akinek önálló nagylemeze jelenhetett meg, a korszak három nagy emblematikus énekesnőjén (Kovács Kati, Koncz Zsuzsa, Zalatnay Sarolta) kívül.

Harangozó Teri, Koncz Zsuzsa, Kovács Kati, Zalatnay Sarolta. Nagy négyes a hatvanas évek könnyűzenei életében. Két, akkortájt igen népszerű televíziós vetélkedő-sorozat, a Ki Mit Tud? és a Táncdalfesztivál hozta meg számukra az országos ismertséget. Kirobbanó sikerük pedig a valódi sztárságot.

Az utóbbi három énekesnő művészi pályája egyenes vonalban ívelt felfelé, népszerűségük egy cseppet sem csökkent, sőt, a magánéleti törések sem jelentettek legyőzhetetlen akadályt az előtt, hogy a mai napig ott legyenek a szakma csúcsán. Teltházas koncertek, több tucatnyi lemez, kitüntetések jelzik diadalútjukat.

A Ki mit tud?-on tűnt fel 1965-ben, majd 1966-ban Magyarország első aranylemezének tulajdonosa lett a Minden ember boldog akar lenni c. dallal.

Állandó szereplője volt a táncdalfesztiváloknak, ahol 1968-ban és 1969-ben 2. helyezést ért el a "Sose fájjon a fejed" és a "Szeretném bejárni a földet" című dalokkal.

Harangozó Teri, noha tehetsége és egykori népszerűsége felért kolléganőiével, az évek múlásával valahogy lemaradt tőlük. Róla jóval kevesebbet lehet hallani, ritkán szerepel a televíziókban, régóta nem voltak nagy koncertjei, s bár nemrég megjelent a 24 válogatott dalát bemutató retró-nagylemeze, mintha egy kissé elfelejtődött volna az eredetiségével és természetességével egykor sok zenekedvelő szívét meghódító bátyai kislány, akinek a kislemezeit hajdan úgy vették, mint a cukrot.

Apropó, kislemez! A szakmabélieken kívül csak kevesen tudják, hogy Harangozó Teri első korongja, amelyet egy osztrák lemezcég adott ki, a fekete hajú kislány slágereivel, Terry Black néven jelent meg. Úgy is tervezte, hogy ezen a néven folytatja külföldi karrierjét, de aztán jött egy másik Terry Black

Legnagyobb slágere Fényes Szabolcs - Szenes Iván szerzeménye, a Mindenkinek van egy álma, melyet az 1968-as Made in Hungary bemutatón adott elő.

Kb. 100 dala jelent meg kislemezen. 4 önálló albuma van. Az 1970-es évektől virágénekeket is énekelt Benkő Dániel lantkíséretében.

Az 1990-es évek végén a Sziget Fesztiválon is fellépett.