Slágermúzeum: Megszületett Domján Edit színésznő 83 éve

Megszületett Domján Edit színésznő (Két emelet boldogság, Imposztorok).

Tanulmányait 1954-ben végezte a Színház- és Filmművészeti Főiskolán. 1960-ig a Szegedi Nemzeti Színház tagja volt, majd 1963-ig a budapesti Petőfi Színházban játszott. 1964-től haláláig a Madách Színház tagja. 1965-ben Jászai Mari-díjat kapott. 1954 és 1972 között közel nyolcvan színházi szerepet, tíz filmszerepet és számtalan rádió- és TV-szerepet játszott el. 40. születésnapja utáni napon önkezével vetett véget életének.

Domján Edit (Budapest, 1932. december 25.Budapest, 1972. december 26.) magyar színésznő.

Édesapja gyári munkás, édesanyja parasztlány. Szűkös anyagi helyzetük miatt meglehetősen szerény körülmények között éltek. 1946-ban Maglódra költöztek, ott végezte el az általános iskolát, kitűnővel. Sokat szerepelt iskolai ünnepségeken, szavalóversenyeken. E sikerei következtében erősödött meg benne az elhatározás, hogy színésznő lesz. Iskolái után sikeresen felvételizett a Színházművészeti Főiskolára.[1]

Tanulmányait 1954-ben végezte a Színház- és Filmművészeti Főiskolán. 1960-ig a Szegedi Nemzeti Színház tagja volt, majd 1963-ig a budapesti Petőfi Színházban játszott. 1964-től haláláig a Madách Színház tagja volt.

1965-ben Jászai Mari-díjat kapott. 1954 és 1972 között közel nyolcvan színházi szerepet, tíz filmszerepet és számtalan rádió- és tévészerepet játszott el.

A főiskolán ismerkedett meg Kaló Flóriánnal, később összeházasodtak, azonban 1969-ben elváltak. 1972 januárjában találkozott Szécsi Pállal, szerelem volt első látásra. A kapcsolat során Domján Edit teherbe esett, de elvetette magzatát. Tíz hónapig (januártól októberig) tartó szenvedélyes szerelem után azonban elváltak útjaik. Negyvenéves korában pályája megszakadt, 1972 karácsonyán saját kezével vetett véget életének.

Kaló Flórián 1991-ben Domján Edit emlékére létrehozta a Domján Edit Alapítványt.