Slágermúzeum: Ma 67 éves Presser Gábor!

Ma 67 éves Presser Gábor!

Egyik leghíresebb dalával köszöntjük a zeneszerzőt. Nehéz volt választani!

Presser Gábor a magyar könnyűzene kiemelkedő személyisége, az egyik legsikeresebb zene- és dalszerző, billentyűs, énekes. Az ő nevéhez köthető a Scampolo, az Omega és az LGT együttesek dalainak jelentős része. Az LGT alapító tagja. Szólóalbumaival együtt diszkográfiáján több mint 50 lemez szerepel, de más előadóművészeknek is írt dalokat, így Zoránnak, Demjén Ferencnek, Katona Klárinak, Révész Sándornak, Kern Andrásnak – ugyanakkor a legfiatalabb zenész nemzedék számos képviselőjének is. A ’70-es években a színházi életbe is bekapcsolódott.

A Vígszínház 1973-ban mutatta be az első magyar musicalt, Déry Tibor Képzelt riport egy amerikai popfesztiválról című kisregényének zenés adaptációját. Ezután Presser a Vígszínház több zenés darabjának is zeneszerzője volt (Harmincéves vagyok; Jó estét nyár, jó estét szerelem; Szent István körút 14; Túl a Maszat-hegyen, s talán a legsikeresebb, már legendás A padlás).  1977-ben Erkel Ferenc-díjat, 1990-ben Érdemes Művész kitüntetést, 1996-ban Huszka Jenő-díjat, 1999-ben Artisjus-díjat, 2003-ban Kossuth-díjat kapott. 2004-ben elnyerte a Prima Primissima-díjat, 2009-ben pedig a Pro Urbe Budapest-díjat.