Slágermúzeum: Kovács Katit köszöntjük születésnapján.

Verpeléten megszületett Kovács Kati énekesnő, színésznő (Nem leszek a játékszered!).

Kovács Kati (Verpelét, 1944. október 25. –) Liszt Ferenc-díjas magyar előadóművész, énekesnő, színésznő, dalszerző. Közel 50 éve tartó karrierje során számos állami és szakmai kitüntetéssel elismerték, a magyar könnyűzenei élet kiemelkedő, mára már legendás énekes egyéniségének számít.
„     Kovács Kati életében a normákat tisztelő és betartó, miközben éneklésében mindig a végső határokat feszegető művész. Tehetsége vitathatatlan, hangja egyedülálló...     ”
– Szegő András

Minden idők egyik legsikeresebb magyar énekesnője, nevéhez a hatvanas évek óta több ezer sikeres koncert, több millió eladott lemez és számtalan sláger fűződik. Az énekesnő közismert jellegzetes erőteljes hangjáról, hosszan tartó pályafutásáról és sokoldalúságáról. Énekhangja mezzoszoprán, négy és fél oktávos hangterjedelemmel. Kovács Katinak 102 magyarországi és 24 külföldi önálló lemeze jelent meg, ebből 33 album. Több mint háromszáz (308) gyűjteményes albumon jelentek meg felvételei, valamint több mint 500 dal van a repertoárjában. Diszkográfiája szerint több mint négyszáz (439) hazai és külföldi hanghordozó őrzi dalait.

Nemzetközileg elismert és népszerű könnyűzenei énekesnő. Kovács Kati 4 kontinensen (Európában, Ázsiában, Amerikában, Ausztráliában) adott koncertet. Külföldön 5 nyelven (angolul, németül, japánul, oroszul és lengyelül), 11 országban, 76 kiadásban jelentek meg felvételei. Az "Év énekesének" választották többek között Angliában és Németországban is.

Zenei stílusát számos műfaj alakította, a rock és beat zenétől kezdve a dzsessz, blues, az operán keresztül a klasszikus popzenei stílusig egyaránt. A zenei eredmények mellett sikereket ért el a dalszövegírásban és a filmművészetben is, eddig több mint 20 filmben és színházi darabban szerepelt, valamint több tucat film betétdalát is ő énekli. Több mint ötven dalának ő a szerzője.
„     Addig fogok énekelni, amíg élek és létezem.     ”

1962-ben gimnáziumi amatőr zenekarával elindult az első Ki mit tud?-on. A megyei selejtezőn még megosztott első helyezett lett, de a döntőbe már nem került be. Egy Little Richard dallal indult, de a zsűri eltanácsolta "üvöltözésnek" titulált előadásmódja miatt. 1963-ban Egerben érettségizett és az éneklés mellett orvosírnokként kezdett dolgozni. Néhány televíziós műsorban szerepelt, például 1963-ban az Egri Park Hotel megnyitó alkalmából rendezett műsorban, amiben többek között Koós János is részt vett, vagy 1964-ben Magyar Televízió által közvetített vetélkedőműsorban, ahol Eger városát képviselte.
A 70-es évekre már elismert előadóművésznek sorra jelentek meg nagylemezei. 1971-ben NSZK-ban jelentek meg kislemezei és Bulgáriában az Arany Orfeusz Nemzetközi dalversenyen harmadik helyezett lett. 1972-ben ismét táncdalfesztivált nyert, az Add már, uram, az esőt! c. dallal.
Kovács Kati nem csak itthon hanem külföldön is sikereket ért el. Bejárta az egész világot kivételes hangjával, a 60-as évek végétől számos nemzetközi versenyen kápráztatta el a közönséget. 1972-ben Drezdában megnyerte a Nemzetközi Dalfesztivált, 1974-ben Írországban győzött a az európai Castlebar Song Contesen. Az első külföldi lemeze 1969-ben jelent meg The Park City címmel. Első külföldi albuma 1974-ben jelent meg NDK-ban (Kati Kovács), majd 1976-ban (Kati (album) és 2007-ben (Die großen Erfolge). Öt önálló műsora volt Németországban. Külön TV-show-t rendeztek neki még Lengyelországban, Bulgáriában is. 1974-ben "legnépszerűbb külföldi énekesnőnek", majd 1975-ben a Music Week Star of the Year Award (az év [nemzeti] sztárja) díjat vehette át Angliában. Hamburgban egy stúdióban dolgozhatott a Led Zeppelin együttessel  vagy egy külföldi TV Show-ban az énekesnőt a Who együttes kísérte , és duettet énekelt például Gianni Morandival vagy Dean Reeddal is. Dalait pedig olyan világhírű előadók dolgozták már fel, mint Christina Aguilera (Woohoo - Add már, uram, az esőt!) vagy Block McCloud (Rainfall - A festő és a fecskék) . Bejárta az egész világot, koncertezett az Egyesült Államokban, Kanadában, Angliában, Ausztráliában, Ausztriában, Bulgáriában, Írországban, Kubában, Japánban, Lengyelországban, Németországban, Norvégiában, Olaszországban, Spanyolországban, Svédországban, az egykori NDK-ban, NSZK-ban, Csehszlovákiában és Szovjetunióban, valamint ma is gyakran ad koncertet a szomszédos országokban: Romániában, Szerbiában és Szlovákiában. Az énekesnőnek összesen 24 önálló külföldi lemeze jelent meg, többek között Angliában, Japánban, Németországban, Ausztriában, Lengyelországban és Bulgáriában, de jelentek meg dalai és felvételei albumokon Amerikai Egyesült Államokban, Csehországban, Olaszországban, Oroszországba

Kustra Gábor üzente 10 éve

Kedves Irénke szívesen tettem.Üdv.Gábor.

Kovács Kati az egyik legnagyobb énekesnője korunknak és az idő múltával is bizonyitott énekesként és emberként is. Én nagyon kedvelem a dalait, és mindig szivesen hallgatom. Köszönöm kedves Gábor a tartalmas születésnapi köszöntést. Üdvözlettel: Irén

Ládi Rozália üzente 10 éve

Szeretettel köszöntöm az énekesnő,t születésnapja alkalmából. Nagyon kedvelem a dalait. Üdv. Rozália.