Slágermúzeum: Julio Iglesiast köszöntjük születésnapján.

Madridban megszületett Julio Iglesias spanyol énekes (Crazy).

Julio Iglesias08.jpg

Sikeres kapusa volt a Real Madrid ifjúsági csapatának, majd 19 éves korában - egy autóbaleset miatt - sportpályafutása véget ért. Félig megbénult, és úgy tűnt, hogy nem fog többé lábra állni. Egyik nővérétől gitárt kapott ajándékba, hogy visszatérjen az életkedve. Két év múlva újra tudott járni. Elhatározta, hogy diplomata lesz: jogot tanult a madridi egyetemen, majd Angliába utazott nyelvet tanulni. Barátai bátorítására a hatvanas években londoni kocsmákban lépett fel, 1968-ban megnyert egy könnyűzenei versenyt Benidormban, 1970-ben pedig az Eurovíziós dalfesztivált. A nyolcvanas évekre minden idők legjobban eladható énekese lett, "úttörő volt, előtte nem volt latin szupersztár" - nyilatkozta róla Jose Behar, az EMI latin elnöke. 1981-ben jelent meg első angliai sikere "Begin the Beguine" címmel. Énekelt Diana Rosszal, Willie Nelsonnal és Stevie Wonderrel is. Több mint 2500 platina- és aranylemez után övé a világ egyetlen gyémántlemeze. 1988-ban átvehette a legjobb latin előadónak járó Grammy-díjat is. Világszerte már több mint 250 millió albumot adott el. Lemezeiből: "Julio", "1100 Bel Air Place", "Libra", "Starry Night", "Crazy", "Calor", "Momentos", "Emociones".

Kustra Gábor üzente 10 éve

Kedves Irénke nagyon kedvelem az énekes hangját nem az a nagyon éles,inkább olyan lágy tónusú,nagyon szeretem a számait.Örömmel tettem.Üdv.Gábor.

Nagyon kedvelem Julio Iglesiast és méltán kapott olyan sok díjat és méltán olyan népszerű. Nekem a kedvencem tőle a Nathalie c. dal.
Kedves Gábor köszönöm a megemlékezést a művész születésnapjáról. Éljen még sokáig - mindenki örömére. Üdvözlettel: Irén