Slágermúzeum: Elhunyt Csordás Ilona Plexi, a Hungária énekesnője

Elhunyt Csordás Ilona Plexi, a Hungária énekesnője
2014. október 27.
Fenyő Miklós Facebook rajongói oldalán közölték a szomorú hírt, miszerint 51 éves korában elhunyt Csordás Ilona, ismert nevén Plexi, a Hungária zenekar egykori vokalistája.

A halál okai egyenlőre ismeretlenek. Fenyő Miklós ezt közölte a rajongókkal: “Fájdalommal és megrendüléssel vettük tudomásul, hogy vezető vokalistánk, Csordás Ilona, Plexi, elhunyt. Színpadi munkánkat a vele együtt eltöltött évek, a vele közösen létrehozott produkciók színvonalához méltóan szeretnénk a jövőben is végezni, az iránta érzett tisztelet és szeretet kifejezéseként. Minden hozzátartozójával közösséget vállalva, osztozunk mély gyászukban. Emlékét kegyelettel őrizzük, személyét, munkáját, hivatástudatát, zene iránti odaadását sosem felejtjük. Isten Veled, nyugodj békében Plexi!” A Hungária együttest még Fenyő Miklós alapította 1967-ben. 1968-ban megnyerték a Ki mit tud?-ot a Nem bújok én többé már a subába című dalukkal. Ezután egy évvel a Csavard fel a szőnyeget-tel pedig kivehetetlenül beírták magukat a magyar jampizene történetébe. Plexi 1985-86-ban csatlakozott a zenekarhoz és a Van, aki forrón szereti című dal után zárta szívébe a közönség. Nyugodjék békében.