Slágermúzeum: 9 éve hunyt el Bessenyei Ferenc.

Meghalt Bessenyei Ferenc színész.
Bessenyei Ferenc.JPG
Bessenyei Ferenc (Hódmezővásárhely, 1919. február 10. – Lajosmizse, 2004. december 27.) a Nemzet Színésze címmel kitüntetett, kétszeres Kossuth-díjas magyar színművész.
1940-ben a szegedi Városi Színházban kezdte pályáját, 1942-től a Miskolci Nemzeti Színházban, 1944-től a budapesti Nemzeti Színházban, utána több helyen (Budai Színház, Vígszínház, Hódmezővásárhely, Magyar Színház), majd újra Miskolc, majd a Szegedi, majd a Pécsi Nemzeti Színházban játszott. 1950-től 1963-ig, 1967-től 1973-ig, majd 1980-tól 2000-ig a Nemzeti Színház művésze. 2000-től a korábbi Nemzeti társulatában maradt, így a Magyar Színház tagja lett. 1963–67-ig, majd 1973-1980 között a Madách Színházban játszott. 1981 után nyugdíjba vonult, csak szerepekre szerződött 1997-ig, utána lajosmizsei tanyáján élt visszavonultan. Élete utolsó napjáig aktív volt, színházba járt, kitüntetést vett át (az utolsót 2004. december 1-jén) tévéinterjút adott (az utolsót 2004. december 7-én, amelyet december 24-én sugárzott a televízió). Otthonában, békésen hunyt el. A farkasréti temetőben helyezték örök nyugalomra. (forrás: B. Élthes Eszter, a feleség)

Közel 80 filmben és megszámlálhatatlan tévéjátékban volt főszereplő. Orgánuma, szuggesztív egyénisége, elementáris erejű szerepformálása, humora, intellektuális ereje, kitűnően érvényesült klasszikus hősök megformálásában, színpadon és filmen egyaránt.

Felesége B. Élthes Eszter "Férjem, a komédiás" címmel írt róla könyvet, amely 2004 novemberében jelent meg.

Kustra Gábor üzente 10 éve

Kedves Irénke szívesen tettem.Üdv.Gábor.

Rendkívüli és legendás jó színész volt, és immár ő is legenda lett. Remekül énekelt nótát és minden más műfajt is. Kedves Gábor köszönöm a szép és tartalmas megemlékezést. Üdvözlettel: Irén