Slágermúzeum: 54 éve halt meg Jávor Pál színész.

Budapesten meghalt Jávor Pál színész (Hyppolit a lakáj, Havi 200 fix, Halálos tavasz, Egy csók és más semmi).

Jávor Pál.jpg
         Jávor Pál 1938-ban

Jávor Pál (eredeti neve: Jermann Pál Gusztáv, Arad, 1902. január 31.Budapest, 1959. augusztus 14.[Mj. 1]) minden idők egyik legismertebb és legkedveltebb magyar színésze, az első magyar férfi filmsztár. Népszerűségét kezdetben jó megjelenésének, tucatfilmekben eljátszott erős karakterű figuráinak köszönhette. Később ismerték fel drámai tehetségét, mély jellemábrázoló képességét, de ezért meg kellett küzdenie.
1918-ban az Aradi Hírlap újságíró gyakornoka volt, de kiutasíttatta magát az újdonsült Romániából, mert Dániában akart letelepedni.
Először a Várszínházban, majd 1922 és 1924 között a Renaissance Színházban játszott, 1924 és 1926 között Székesfehérváron, 1927 és 1928-ban Szegeden. Ekkor a Magyar Színházhoz szerződött, 1929-ben fellépett a Belvárosi Színházban és a Fővárosi Operettszínházban is. 1934. július 24-én házasságot kötött Landessman Olgával, egy gyermekeit egyedül nevelő asszonnyal. 1930-tól 1935-ig a Vígszínház, 1935-től 1944-ig a Nemzeti Színház tagja volt. (Közben 1938-ban és 1943-ban fellépett az Erzsébetvárosi Színházban és 1944-ben a Vígszínházban is.
1946-ban Sárossy Süle Mihály társulatával az Egyesült Államokban turnézott, 1950-ben és 1951-ben kisebb filmszerepeket kapott Hollywoodban. Az itthon ünnepelt sztár sokat szerepelt amerikai magyarok előtt nagy sikerrel, rögtönzött, szegényesen díszletezett színpadokon. Az amerikai életszakasza egészében véve azonban sikertelen volt, és honvágyát sem tudta leküzdeni.
Temetésére a Farkasréti temetőben tízezrek kísérték.

bajor jozef üzente 10 éve

Javor Palnak megvolt minden tulajdonsaga ami a szineszbol balvanyt csinal. Ferfias, sympatikus megjelenese es a beszed modora a szavak kiejtese a myagyar nyelv szepseget, kulonlegeseget reprezentalta, hasonloan mint a - mese autoban - a foszerepet jatszo szinesz ( nevere nem emlekszem ) artikulalasa, beszed modora, nekem kulonosen sokat mond, mert nagyon keves alkalmam van magyarul beszelni.---J.Praga.

Kustra Gábor üzente 10 éve

Kedves László nem tudom hogy lehet hogy kétszer van leírva,talán az ön gépe kétszer nyitja meg.A másik problémára is már válaszoltam,nem én állítom be a színeket a network program írja a színeket.

SOMOGYI LÁSZLÓ üzente 10 éve

Jávor Pál után szabadon idézve : "Egy csók és más semmi, a vágyam csak ennyi, . . . . . "
Akinek kell, az tudja, hogy neki küldöm ! ! !

SOMOGYI LÁSZLÓ üzente 10 éve

T. Kustra Gábor !
Lehet, hogy csak véletlen (dupla klikk), hogy minden kétszer van leírva ?
Egy tiszteletteljes kérés :
Ha lehet a "kiemeléseket" ne egy-két árnyalattal másabb, de ugyanazzal a színnel készítse mint az alap / háttérszín, mert nagyon nehezen lehet olvasni. Gondoljon azokra is, akiknek megoperálták a szemét.
Elnézést kérek a megjegyzésemért, de biztos, hogy fog még ide feltölteni anyagot, és ÉN szívesen olvasgatom őket.
Üdvözlettel : Somogyi László

Kustra Gábor üzente 10 éve

Kedves Irénke örömmel tettem,nekem azért emlékezetes mert azon az estén amikor a moziban láttam a filmet,pont akkor halt meg a nagyapám......Üdv.Gábor bocs csak kicsit elérzékenyültem.

Köszönöm kedves Gábor a megemlékezést a legendás Jávor Pálról. Ő volt a magyar Clark Gable, és megmarad bennünk mindig. Az első filmet még gyerekként láttam, és az a Dankó Pista volt. Nagyon tetszett akkor - és azóta is - minden filmben. Köszönöm, és a videót is. Üdvözlettel: Irén