Slágermúzeum: 4 éve halt meg Cseh Tamás.

Meghalt Cseh Tamás énekes, színész, zeneszerző és előadóművész.

Cseh Tamas-20060826-02.jpg

Budapesten született, de 13 éves koráig a Fejér megyei Tordason élt. Elvégezte a Budapesti Tanítóképző Főiskolát, majd az egri Tanárképző Főiskolára és a budapesti Képzőművészeti Főiskolára járt.

1964-ben hozta létre Bakonybélen az úgynevezett „Indiántábort”. Az indián keresztségben a „Füst a szemében” nevet kapta. 1967-1974 között rajzot tanított a budapesti Üllői úti általános iskolában, nyaranta részt vett a gyermekek balatoni táboroztatásában. 1970 óta dolgozott Bereményi Gézával. 1972 és 1977 között a Huszonötödik Színház tagja volt (önálló estek: Dal nélkül, Levél nővéremnek). 1977 és 1978 között az Új Tükör Pinceklubban és az Egyetemi Színpadon tartott önálló dalesteket.

1980-ban megnősült; felesége Császár Bíró Éva, gyermekeik András, Koppány és Borbála. 1982 és 1998 között a Katona József Színház alapító tagja. 1997-ben megjelent Hadiösvény című regénye (ISBN 9630492342), amelynek illusztrátora is volt. 1998-2006 között a budapesti Bárka Színház tagja, 2006-ban a debreceni Csokonai Színházhoz szerződött 2006-ban jelent meg a Csillagokkal táncoló kojot című válogatása indián mesékből (ISBN 9788088837930)

Ugyanebben az évben diagnosztizálták súlyos betegségét – tüdőrák –, melyből nem sikerült felépülnie. 2009. augusztus 7-én hunyt el.

Cseh Tamást római katolikus szertartás szerint augusztus 27-én, csütörtökön délután fél háromkor helyezték örök nyugalomra a budapesti Farkasréti temetőben

Kustra Gábor üzente 10 éve

Kedves Margit,köszönöm hogy hozzászólt.Üdv.Gábor

Jakus Margit üzente 10 éve

Szerettem dalait,kar hogy ilyen hamar elment.Nyugodjon bekeben!

Kustra Gábor üzente 10 éve

Kedves Gabriella örülök hogy sikerült emlékeztetnem rá,nagyon sokan szerették a dalait,köszönöm.Üdv.Gábor.

PROSSZER GABRIELLA JÚLIA üzente 10 éve

Köszönöm, hogy EMLÉKEZTETTÉL RÁ, kedves Gábor. Nagyon szeretem a dalait.

Kedves Gábor köszönöm a megemlékezést. Üdv Irén